Becsületsértés miatt feljelentést tett egy minden bizonnyal hazugságot terjesztő sms miatt Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere. Ezt szombat este jelentette be a Constantinum Intézmény Sportcentrumában tartott helyi Polgári Bál közönsége előtt. A mobilüzenetet még az elmúlt hét második felében terjesztették el ismeretlenek, akik azt állítják, hogy Kapus egy kiskunfélegyházi pékségnél verekedést provokált, aminek folyományaként ő maga "egy bokorban kötött ki". A polgármester szerint egy szó sem igaz az egészből.
Az sms-t az elmúlt hét második felében egyik munkatársunk is megkapta. Ebben ismeretlenek a következőket írják: "Karate kid újra tombolt. Városunk polgármestere tegnap este egy pékség előtt ütött meg egy sorban állót, aki felhívta a figyelmét, hogy hiába polgármester, attól még sorba kell állnia. KK emberére akadt, egy bokorban kötött ki. Volt rendőrségi szemle, meg vagy 25 szemtanú." Így ér véget az üzenet, amit információink szerint, nagyon sokan megkaptak. Kapus Krisztián polgármester azonban nem, ő egyik munkatársunktól kérte el pénteken, arra hivatkozva, hogy szeretné látni, mit terjesztenek róla. Ezután a kapott sms-sel besétált a kiskunfélegyházi városi kapitányságra és a rendőrségen feljelentést tett a koradélutáni órákban.
(Lapunk munkatársát telefonon arra kérte, hogy mondja el, kitől kapta az sms-t, ő azonban az újságírói titoktartásra hivatkozva visszautasította a kérést. Ezután a polgármester gyakorlatilag megfenyegette, hogy ez esetben beidézteti a rendőrségre! Még a pénteki napon lapunknak más újságírók is jelezték, hogy Kapus tőlük is azt követelte, mondják el, kitől kapták a rágalmazó sms-t.)
(Lapunk munkatársát telefonon arra kérte, hogy mondja el, kitől kapta az sms-t, ő azonban az újságírói titoktartásra hivatkozva visszautasította a kérést. Ezután a polgármester gyakorlatilag megfenyegette, hogy ez esetben beidézteti a rendőrségre! Még a pénteki napon lapunknak más újságírók is jelezték, hogy Kapus tőlük is azt követelte, mondják el, kitől kapták a rágalmazó sms-t.)
Az ügyben telefonon felkerestük a félegyházi kapitányságot, ahol nem kaptunk tájékoztatást, helyette a megyei rendőrkapitányság sajtósához irányítottak minket. Bornemisza Eleonóra azt mondta, nem kaptak sem bejelentést, sem feljeletést az állítólagos pékségbeli incidens miatt. Információink szerint, a hírbe hozott pékségben sem tudnak semmiféle verekedésről. Úgy látszik, álhírről van szó, de az "eset" felkerült már egy blog címlapjára is, és az egyik megyei hírportál egyik fórum rovatában is írnak róla a hozzászólók.
Joggal kérdezheti a Kedves Olvasó, hogy, ha egyértelműen hamisnak tűnik az sms-ben közölt hír, akkor miért írunk róla?
A válaszunk ez: csak és kizárólag a zárójeles rész miatt.
A Kis-kunság eddigi működése alatt híreket soha nem alapozott holmi pletykákra. Akkor sem, ha gyerekverő igazgatóról vagy feleségét megcsaló, esetleg feleségét verő politikusról szóltak ezek a pletykák és akkor sem, amikor többszáz névtelen hozzászóló hirdette ezeket különböző internetes fórumokon.
Minden egyes híradásunkban kifejezetten törekedtünk és törekszünk a korrekt és pontos fogalmazásra és a tények ismertetésére. Szubjektív írásainkat, publicisztikáinkat a disztingvált szövegkörnyezet jellemzi. A politikusokkal kapcsolatos esetleg konfliktusainkat pedig a maguk helyén szoktuk kezelni és megoldani. Talán ennek köszönhető, hogy eddig még soha nem fordult elő lapunkkal az az eset, hogy egy polgármester–országgyűlési képviselő tőlünk szívességet kérjen, majd jogsértő cselekedetre szólítsa fel munkatársunkat is!
Ezzel kapcsolatban ideidézünk egy alig pár napos hírt: "Az újságírók információforrásainak védelmével kapcsolatban fontos kiemelni, hogy az elfogadott törvény értelmében a Médiatanács nem járhat el az újságírókkal szemben, nem követelheti tőlük forrásaik kiadását. A 2010. évi CIV. törvény a médiának információt adó személyek védelmével a magyar jogrendszer régi adósságát próbálja meg törleszteni. A törvény értelmében a médiatartalom-szolgáltató, illetve az újságíró „jogosult a számára információt átadó személy kilétét titokban tartani.” Ez az általános titoktartási jog kiterjed a bírósági és hatósági eljárásokra is, azaz jogosultságot teremt a médiának a tanúzási kötelezettség alóli mentesüléshez (megjegyzendő, hogy a fentiek szerint a „hatósági eljárás” nem lehet a Médiatanács eljárása). A törvény a média számára jogosultságot, de nem kötelezettséget teremt, ugyanakkor általa korábban nem létező lehetőség nyílik a forrásokkal kötött megállapodások betartására, hiszen lehetővé teszi a tanúzás alóli mentességet." (2011. január 04. Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárság)
Kis-kunság.hu
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése